Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   16
                                  

Grzegorz "Gregorious" Kozak

PRODUCENT: YETI STUDIOS    DYSTRYBUTOR: PLAY   GATUNEK: STRZELANKA TPP   WWW: WWW.GUN-METAL.COM


Czy macie czasem ochotę na niewymagająca rozrywkę, w której naszym celem będzie dewastacja sama w sobie? Odetchnąć od ciągłej walki ze złem i ratowania świata przed ostateczną zagładą? Taką szansę daje nam gra Gun Metal, w której pokierujemy wielkim mechem.JEDNAK JAKAŚ FABUŁA JEST
Choć fabuła gry istnieje, to jak już zaznaczyłem, ma ona jedynie na celu nie posądzenie autorów o brak wyobraźni. Akcja gry ma miejsce na planecie Helios, nowym domu Ziemian, którzy po wyniszczającej wojnie musieli opuścić stara, dobrą Ziemie. Kiedy ocaleni mili już nadzieję na spokojny żywot, pojawił się ktoś, komu ta wizja nie odpowiadała. Jak można się domyśleć rozgorzała kolejna wojna, jednak ludzie tym razem łatwo nie składają broni. Naukowcy konstruują Havoc Suit, broń, która ma przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę.

Kocioł czarownic :)))

W tym momencie wkracza gracz, którego zadaniem będzie pokierować to cudeńko. Wiadomo, jakiś frajer zawsze się znajdzie do wykonania brudnej roboty. Nowa broń nie jest tylko kolejnym nieefektywnym wynalazkiem. Jak nazwa wskazuje będzie to kombinezon, a właściwie mech, który będzie mógł w dowolnej chwili zmienić się w samolot. Po takiej kombinacji możemy się spodziewać wybuchowej mieszanki akcji i destrukcji.

MECH I SAMOLOT
Do wykonania mamy kilkanaście misji, w których będziemy m.in. bronić baz, konwojować czy robić rajdy na wroga. Wszystko to w różnej scenerii, które od strony graficznej prezentują się całkiem nieźle. Jedynym minusem może być słabe wykonanie pojazdów oraz przesadna cukierkowość. Wszelkie efekty, takie jak wybuchy, wystrzały czy tory lotów rakiet dopełniają obraz walki, która jest bardzo dynamiczna. Podczas kolejnych zadań nie będziemy mieli chwili na odpoczynek. Wrogowie będą napierać z każdej strony, z ziemi i powietrza. Nie spodziewajcie się jednak wyszukanych zagrywek taktycznych. Główną bronią przeciwnika jest zmasowany atak. Ale w Gun Metal nie chodzi o wykorzystywanie zdolności generalskich tylko o zręczne przemykanie między liczniejszym wrogiem i totalną destrukcję.

Płooonie dokoła lasss

Cała zabawa odbywa się z perspektywy trzeciej osoby. W każdej chwili możemy zmienić się w alternatywną postać naszego mecha. Samolot jest bardzo szybki i potrzeba pewnej wprawy, aby zbyt często nie spotykać się z ziemią. Natomiast mech jest dość powolny i bardziej narażony na ogień wroga, ale możemy spokojnie przymierzyć. Po każdej misji otrzymamy nowe uzbrojenie. Będziemy mogli razić przeciwników ze zwykły karabinków, rakiet samonaprowadzających, torped i wielu innych.
WSZECHOBECNE KONSOLE
Gun Metal pierwotnie został wydany na Xbox’a, co powoduje, ze musimy przyzwyczajać się do sterowania klawiatura i myszką. Jednak, gdy już się odnajdziecie zabawa będzie przednia. Niestety spadek po konsoli powoduje, że często tracimy orientację, zwłaszcza latając samolotem. Skutkiem są liczne kontakty z ziemią, co w wirze walki jest niezbyt wskazane. Generalnie główna frajdą gry jest latanie samolotem. Można się naprawdę wyżyć.

Hehe, czas rozgrzać trochę imprezkę :)

Oprawa muzyczna też stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest bardzo dobrze dopasowana to klimatu i dynamiki. W odpowiednim momencie zwalnia, a gdy rozpoczyna się znów walka przyspiesza i dodaje grze charakteru. Jako, że gra ma miejsce w realiach futurystycznych, także muzyka prezentuje bardzo „techniczny” nurt.
Generalnie jedynymi punktami, do których można się przyczepić to zbyt cukierkowa grafika i trudności w sterowaniu. Do tego dochodzą jeszcze różne artefakty graficzne, ale nie maja one zbyt wielkiego wpływu na odbiór gry

Hmm, co by tu zniszczyć?

POWTÓRKA Z ROZRYWKI
Obecnie gra została wydana przez Hurtownię PLAY. Jest to dość dziwne posunięcie, gdyż kilka miesięcy temu ukazała się na jednej z płytek dołączanych do CDA. Teraz można ją kupić w cenie 20 złotych. Cóż, jeżeli macie ochotę na dobrą, niewymagającą zabawę i macie na podorędziu troszkę pieniędzy, zakup Gun Metal nie będzie dobrą inwestycją. W każdej chwili możemy się przysiąść i przejść kolejna misje, bez względu czy pamiętamy co było we wcześniejszych. Jest to doskonała gra na odreagowanie po przyjściu ze szkoły, szybka i dynamiczna akcja spowoduje, że poziom adrenaliny nam wzrośnie i przeżyjemy oczyszczające katharsis. Dobra przesadziłem, gra nie jest aż tak wybitna, ale polecam wszystkim znudzonym mocno rozbudowanymi i skomplikowanymi grami..Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   16