Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   38
                    

Wacław "DRIZIT" Beck
  Witajcie drodzy Gracze! Nadeszła wiosna, a wraz z nią my! Długo czekałem na ten numer. Pewnie jesteście ciekawi dlaczego? Dlatego, że nareszcie po miesiącach planowania udało nam się uporządkować jego zawartość, no i dodatkowo ją odświeżyć. Zmian jest wiele. Na pierwszy rzut oka zapewne zauważyliście odświeżonego (i to ostro) laya. Mam nadzieje, że dzięki temu SS-NG zyskał jeszcze więcej klimatu! (bo jak się dowiem, że bezsenny tydzień poszedł na marne to…) Nareszcie panuje porządek w dziale z recenzjami i zapowiedziami. Ustaliliśmy, że najlepiej potraktować i konsole, i PeCety na równi, dlatego powstały dwa działy: Blaszak i Czarna Skrzynka, a w każdym z nich znajdziecie zapowiedzi i recenzje opatrzone odpowiednią ikoną. Jeżeli już jesteśmy przy konsolach i Pecetach, to chcę jeszcze zwrócić Wam uwagę na dwie sprawy. Pierwsza z nich to klepsydra. Została ona podzielona na dwie części, na górze strony znajdują się dane o grze (dystrybutor, producent, gatunek itp.) na dole zaś sama ocena, komentarz i wymagania gry. Mamy nadzieję, że ten nowy sposób prezentowania informacji o grze, przypadnie Wam do gustu. Druga sprawa związana jest z konsolami, a dokładniej z rozwojem działu. Jak już pisałem miesiąc temu, Czarna Skrzynka będzie ostro tyła, z numeru na numer. Może w tym miesiącu jeszcze tak do końca tego nie widać, już w 20 numerze chcemy uderzyć kilkunastoma tekstami (yes!). Dalej, CIA i KPWZ dzięki nowemu wyglądowi bardziej się wyróżniają i nareszcie dokładnie widać co się z czym je. Już nie ma w nich takich absurdów, że logo działu było wszechobecne i najważniejsze, do tego stopnia, że nie dało się odnaleźć nazwy artykułu. Teraz macie dokładnie podany na tacy tytuł i nie musicie się męczyć z jego szukaniem. Dalej (a co!) dzięki martinowi, a raczej rysownikom, których ściągnął do nass, w SS-NG na stałe zagoszczą rysunki i komiksy ()no i zmobilizował mnie do rysowania ;P). Już w tym numerze znajdziecie dosyć dużo, tego słodkiego stuffu.

Rys. Marek Lenc

W CIA będą Was zawsze rozśmieszały czarno-białe rysunki, jak za starych dobrych lat, natomiast w KPWZ będą także komiksy i rysunki do opowiadań. Co jeszcze z nowości?! Powiększyliśmy sobie także…ten tego, screeny (za miesiąc ciąg dalszy – mała r(e)wolucja), nawigacja nareszcie trafiła tam gdzie jej miejsce, czyli z prawej strony ekranu, dzięki czemu, już nie będziecie musieli męczyć myszki aby przekładać strony. W samej organizacji zina, zachodzą właśnie bardzo istotne zmiany, jestem pewien, że odcisną one pozytywne piętno na jakości magazynu – oczywiście to musi potrwać. Długo by pisać o reszcie drobnych zmian i o samych działach. Poczytacie, sami zobaczycie! Przejdźmy może do zawartości. Na sam początek proponuje Wam relacje z targów CEBIT, które odbyły się kilka dni temu w Hannoverze. Relację tą możecie u nas poczytać dzięki uprzejmości serwisu PC LAB, z którym od poprzedniego miesiąca zaczęliśmy większą współpracę. Nie oznacza to, że SS-NG tylko cudzymi tekstami stoi, broń Pececie. Ze sprzętu przygotowaliśmy dla Wass opis monitora dla prawdziwego gracza, jego imię- ACER AL 1731. W Skupie Złomu zaprezentujemy nową konsolkę PSX, oraz pokażemy jak się bronić przed nieuczciwymi sprzedawcami sprzętu.
W Głową W Mur Sashh wziął na warsztat jedenastoletnią grę, legendę - CADILLACS & DINOSAURS, czyli mordobicie 2D (ehhh, wspomnienia ;)). Zapraszam także, do mocno obsadzonych GIER ONLINE (oj, rozhasały się chłopaki, rozhasały), a którym opisy dwóch gier, newsy i rozważania na temat gier online. Dobra, bierzemy na warsztat nowości. Jak obiecywałem miesiąc temu (dzięki Genosha ;)) prezentujemy Wam recenzje SCHIZMA II: KAMELEON. Powstrzymam się od komentarzy, bo już wszystko zostało powiedziane w recenzji, a wy i tak wiecie swoje :] (ja was znam).

Rys. DRIZIT

Dalej, w dziale PeCetowym możecie zapoznać się z recenzją WYPRAWY NA PÓŁNOC, polskiej gierki KOSTUCHA: JUST ONE FIX (całkiem ładnej) oraz ….np. CRIME SCENE MANHATTAN. (nie powiem wam, jaka jest, bo mój wyświetlacz slajdów mi na to nie bardzo pozwala). Jeżeli chodzi o recki na konsole, to wszystkie uzyskały wysokie noty. Otóż, są to: GOLDEN SUN (na GCN), DISGAEA: HOUR OF DARKNESS i KARAOKE REVOLUTION (PS2). Zapowiedzi też się troszkę nazbierało. Z tych szczególnych mogę polecić Wam FULL SPECTRUM WARRIOR (PC) oraz FINAL FANTASY XII (konsola). Reszty się sami doszukajcie. Ci którzy nie potrafią tego zrobić, już za miesiąc będą mieli wielka frajdę, a ich problemy miną.
Wiąże się to także z naszą stroną na www.ss-ng.com, na którą szczególnie Was zapraszam już za miesiąc (chociaż i już od pewnego czasu goszczą na niej coraz częściej Newsy, więc jest co oglądać). Już na sam koniec, zostawiłem sobie naszą niemiłą przygodę z organizacją „LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ” która, targnęła się na nasze gry – szczegóły na stronie ostatniej. To by było na tyle, czas zakończyć kolejny rozdział, jakim jest 19 numer i brać się za jubileuszowy, dwudziesty. Będzie bez wspomnień, ale za to naprawdę ostro (nie zapomnijcie przybić kilogramem gwoździ włosów do czaszki, bo będzie zawierucha). Miłego czytania i do maja! Będziemy tu na pewno…
[Xtense] Konwersja formatów dźwiękowych

[Gralo] Hell Breath
[Gralo] Informacji kilka ze świata gier Blizzarda
[Gralo] Idealna gra online...
[AsCot] Ultima Online
[Kony] Polska Liga UT – wynikii

[Gregorious] Wyszliśmy, co dalej?

[Keiran] SW – bardziej rzeczywiste niż myślisz
[Pellaeon] Pseudoscenariusz

[Veeroos] Legendy – Paweł Kuryło
[Xtense] Rise Of The Triad