Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   43
               

Bartłomiej "Gralo" Grałek


W tym numerze skupię się na przekazaniu kilku dość interesujących wieści, głównie ze świata DIABLO 1. Niektórym wydawać by się mogło, że w taką starą grę już mało kto gra - nawet nie zdajecie sobie sprawy jak błędne jest to myślenie. Jak się okazuje ten światek rozwija się bardzo prężnie co bardzo mnie cieszy, ponieważ sam w tym uczestniczę. A ostatnio działo się naprawdę sporo - zarówno na Battle Necie jak i w świecie realnym...Turnieje, turnieje...
Pod koniec ubiegłego roku zakończył się jeden z największych turniejów DIABLO. Mowa tutaj o lidze klanów, którą zorganizowała redakcja Strefy Walki ( http://www.strefa-walki.prv.pl ). Były to rozgrywki, w których udział wzięła spora część klanów z polskiego BN. Zabawa była naprawdę przednia, ponieważ starcia były prowadzone w dość dobry sposób - nie obyło się oczywiście bez drobnych przekrętów, ale obecnie jest to standardem chyba wszędzie. Turniej podzielony był na dwie fazy - na początku klany przyporządkowano do dwóch grup. Z każdej z nich wychodziły po dwa klany aby spotkać się ze sobą w półfinałach. Z grupy pierwszej wyszły klany DoH i WoA, natomiast z drugiej IB oraz KGB. W finale spotkały się dwa klany z grupy drugiej - wynik nie był dla większości zaskoczeniem, ponieważ taki właśnie skład zakładała większość graczy jeszcze przed turniejem. Zwycięzcą tego turnieju okazała się ekipa KGB, która może się w tej chwili poszczycić tytułem najlepszego klanu roku 2003. Z tego co wiem trwają przygotowania do kolejnej edycji tego turnieju - mam nadzieję, że zabawa będzie tym razem jeszcze lepsza. Aby zabić nudę klan DM wymyślił dość ciekawy format rozgrywek, a mianowicie Ligę Teamów. Ten turniej miał wyłonić najlepszy duet na BN. Nie ważna była przynależność klanowa (chociaż w większości wypadków drużyny były złożone z osób z tej samej ekipy). Ten pomysł wzbudził ogromne zainteresowanie, jednak już po rozpoczęciu właściwej części rozgrywek wyszło wiele niedociągnięć organizacyjnych. Mimo to turniej należy zaliczyć do udanych - rozgrywki cały czas trwają.

Hej wojenka, wojenka...
Wchodząc na polski kanał DIABLO wydawać by się mogło, że wszyscy dażą się sympatią i szacunkiem. Niestety aż tak miło i przyjemnie nie jest. Wojny pomiędzy klanami należą raczej do codzienności BN - czasami ich powody są bardzo śmieszne, ale gdyby nie owe starcia na BN było by chyba trochę nudno. Na pierwszy ogień w tym roku poszły klany BD i iN. Powód wojny jakże banalny - lamerskie zachowanie się jednego z klanowiczy iN - ale jeśli ktoś choć trochę przebywał na BN będzie doskonale widział, że jak najbardziej słuszny. Po ustaleniu wszystkich zasad rozpoczęły się właściwe walki, które niestety nie obyły się bez wcześniej już wspomnianych przekrętów. Wydawać się może, że taka wojna to tylko kwestia paru dni - niestety czasami ciągnie się to wszystko tygodniami. Taki też to miało przebieg w tym wypadku. Walki były wielokrotnie powtarzane, to znowu klanowicze nie żałowali poprawnej polszczyzny - raczej standard na dzisiejszym BN. Klan BD przy stanie 4-2 dla nich stwierdził, że iN oddało walkowera, czemu przeczyli bardzo głośno panowie z drugiego klanu. Sprawa została rozwiązana w dość dziwny sposób - BD ogłosiło swoje zwycięstwo i na tym cała sprawa się zakończyła. Ale żeby było jeszcze ciekawiej klan ten rozpętał dwie kolejne wojny. Na jedną z nich, z klanem DM, wszyscy oczekiwali już od bardzo dawna - bodajże od sierpnia 2003 roku.
Oba klany nie mogły porozumieć się w sprawie zasad i innych szczegółów i takim sposobem termin był cały czas przesuwany. Wojna ma się rozpocząć 25 marca i zapowiada się bardzo apetycznie. Poza tą wojną klan BD zamierza powalczyć z klanem DoH - powodem jest zawarcie przez ten drugi skład sojuszu z wcześniej wymienianymi ludźmi z DM. Zapowiada się naprawdę bardzo miła i spokojna wiosna.

Rocznice i imprezy towarzyszące...
Jak to ostatnio często bywa klany świętują swoje jubileusze przeważnie na kanałach. Jest to dość przyjemne, jednak po jakimś czasie może to się znudzić. Klan RV, który obchodzi swoją trzecią rocznicę istnienia, zorganizował coś zupełnie innego. Dla urozmaicenia panowie z RV wpadli na świetny pomysł zorganizowania turnieju, na który zaprosili najlepszych i najbardziej znanych graczy na polskim BN. Bardzo ciekawie to wygląda, zdecydowanie inaczej niż większość rocznic, do jakich przywykł Battle Net. Poza tym RV zorganizowało turniej własnych klanowiczów, również z okazji obchodów rocznicy odbyło się spotkanie i drobne pogaduszki. Oby więcej takich pomysłów!

Spotkania...
... ale mowa już nie o takich internetowych "przez kabelek". Trójmiejska ekipa graczy DIABLO jest najprężniejszą organizacją zrzeszającą największą liczbę osób i najczęściej organizującą wszelkiego rodzaju zloty i spotkania. Wszystko odbywa się w miłej atmosferze, ponieważ obecni są tylko ludzie, którzy bawią się na Battle Necie. Nie muszę chyba mówić, że klimat panujący na takich spotkaniach jest cudny. W połowie marca sam miałem okazję uczestniczyć w czymś takim po raz pierwszy i muszę przyznać, że wywarło to na mnie ogromne wrażenie. Spotkałem się z tą ekipą po raz pierwszy a mimo to zabawa była przednia. Wszystko odbywało się na plaży, pogoda dopisała, ludzie również - naprawdę było świetnie.

Przyszłość...
Spora grupa osób ze świata DIABLO 1 pracuje obecnie nad modem, który miałby wyeliminować wiele niedociągnięć, jakie obecna wersja tej gry posiada. Normalnością stały się różnego rodzaju nieuczciwe zagrywki niektórych graczy, które coraz bardziej psują wszystkim uczciwym ludziom zabawę. Mod ten zawierać ma sporą ilość udogodnień i programików wspomagających granie w DIABLO. Jeśli tylko będą na ten temat jakieś konkretne informacje niezwłocznie ukarzą się na łamach pisma.

Pora kończyć...
Mam nadzieję, że chociaż trochę zainteresowałem Was światem DIABLO 1 na Battle Necie - wierzcie mi naprawdę warto tam wejść i pograć. Gra nie wymaga żadnych kosmicznych sprzętów a daje bardzo, naprawdę bardzo dużo radości.


Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   43