Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   53
                             

Marcin "martin" Traczyk


Ach, wiosna. Znów można ulepić bałwana lub zażyć orzeźwiających kąpieli błotnych. Ja osobiście to lubię jak idąc do redakcji mnie jakiś TIR umyje świeżą wodą deszczową. Deszczówka to przynajmniej nie jest chlorowana, tak jak woda w kranie. A piliście kiedyś kranówkę? Już najstarsi Indianie twierdzili, że najlepsza jest wprost ze źródełka, ale musimy pamiętać żeby nikt na nim akurat nie siedział, bo wrażenia mogą być mało estetyczne. Ale dlaczego o tym piszę? Sam nie wiem.

kliknij aby powiększyć


To chyba właśnie przez tą wiosnę ludzie zaczynają myśleć o głupotach. Każdy powinien się zastanowić o czym myśli wiosną. Pomijając tematy miłosne to... No tak, same głupoty. Jakiś mecz, impreza, nowa gra, po co to komu? Nie lepiej zamknąć się w szklanym słoiku i niczym kiszony ogórek wieść spokojne życie? Wojna, przemoc, gwałty, kradzieże, przecież tego nie ma w słoiku. Kilku przyjaciół - ogórków i cały nasz świat kończy się wraz z początkiem szklanych ścianek słoja. Trzeba zauważyć jednak największy problem słoika, brak klimatyzacji. Klimatyzacja to jeszcze nic, brak w ogóle jakichkolwiek okienek, otworów. Myślicie, że dlaczego kiszone ogórki są ukiszone - one się udusiły! Jemy zabite ogórki! Człowiek jest padlinożercą! Zgubiłem wątek... o co chodzi z tym słoikiem? Z powodu wiosny ludzie potrafią wypisywać różne bzdury, np. zajmować się słoikami. Ja osobiście wczoraj byłem w piwnicy i poukładałem moje słoje, teraz stoją równiutko, jeden przy drugim, jak w wojsku. Wystarczy teraz tylko powrzucać do nich ogórki zalać wodą i zakisić, tylko dlaczego ogórki urosną dopiero jesienią?
Wiosna to paskudna pora roku, trochę słońca zaświeci i od razu się człowieka głupoty czepiają, np. uprawianie ogródka. Nie dalej jak na początku zeszłego tygodnia wybrałem się na moje 100 metrów kwadratowych posiadłości ziemskich. Jak każdy nowoczesny ziemianin (właściciel ziemi, a jednocześnie mieszkaniec planety o tej samej nazwie) skopałem grządki by posadzić kwiatki. Najbardziej to lubię tulipany, one zawsze tak ładnie pachną. Ale czym ja zastrzelę te tulipany?
Wiosna jest do bani! To najgorsza pora roku, gram sobie spokojnie, zabijam kolejnych Niemców... Nie powiem Szwabów bo była kiedyś o to afera, nawet w radiu mówili, w każdym razie... Zabijam kolejnych Szwa... Niemców a z flakonika obok redakcyjnego komputera dobiega mnie rozpraszający zapach tulipanów. Wącham i się dekoncentruję i... ginę.
No ja zatłukę tego kto tu postawił te tulipany! Szef? O... Jak one ładnie pachną... Jak ja uwielbiam wiosnę...

***
Ponoć na wiosnę wszyscy robią porządki. Nie wiem, nie sprawdzałem, bardziej mnie martwi jak przekopać się przez te ciuchy do kuchni bo dostawca pizzy zaginął już tydzień temu i od tego czasu nie jadłem. My w dziale zamiast sprzątać zmieniamy. Zmiany obwieszczam już od kilku numerów i dotychczas były raczej mało widoczne. Poprzednie zmiany firmowało nowe logo, pojawiły się Opowieści po Denaturacie i Versus, dziś potrzeba zreformować wprowadzone zmiany, aby kolejne zmiany były widoczne.
Po części sam tego nie rozumiem, ale wiem co to oznacza i już wyjaśniam. Jak już zapewne zauważyliście ponownie zmieniliśmy logo na jeszcze lepsze, jednocześnie od tego miesiąca nie ukazuje się już Versus. Co do Opowieści po Denaturacie to nie będę pisał, musicie po prostu przeczytać ten odcinek, niech rekomendacją będzie to, że gościnnie wystąpił w nim Drizit, a narrator jest nadzwyczaj cichy i nieaktywny. Ale pora przejść do właściwych nowości. Pod niniejszym wstępniakiem znajdziecie pierwszy odcinek naszego komiksu, który co miesiąc będzie Was witał wraz z moimi słowami. Nikt z konkurencji nie ma takiego komiksu :)
Pozmieniało się również w naszych opowiadaniach, przygotowałem dla Was dwa teksty (w tym pierwszą część dłuższego opowiadania), a dodatkowo są one ilustrowane, aby czytanie było przyjemniejsze. Piszcie czy podoba Wam się taka forma, możecie tez przysyłać do mnie swoje teksty.
Oprócz tego w dziale dwa felietony naszych stałych autorów (Paweł Romanowicz i AloneMan), a także aż trzy recenzje filmowe - Gothici, Między Słowami oraz Pasji. Mam nadzieję, ze przypadną wam do gustu nowości w dziale, czekam na opinie na naszym forum oraz listownie. Do kolejnego przeczytania.

PS. Przy pisaniu tego tekstu nie ucierpiał żaden słoik.

[AloneMan] Okroić i Zareklamować
[Paweł Romanowicz] Groza

[Anassj] Klon
[Pidu]  Obietnica

[martin & Veeroos] Epizod V

[Gonzo] Gothika
[Paweł Romanowicz] Między słowami
[Paweł Romanowicz] PasjaPoprzednia strona Spis treści Nastepna strona   53